Шапка

"Ліцей навчив мене вчитися і став першою сходинкою в доросле життя": історія випускника Миколи Силенка


Микола Силенко – випускник ліцею 2000-го року фізико-математичного профілю.

"Під час навчання в ліцеї було різне: і злети, і падіння, і здобутки, і невдачі, але в будь-якій ситуації ви маєте залишатися людиною. Працювати, працювати й ще раз працювати! Саме таким має бути ваш девіз по життю, якщо ви хочете віднайти шлях до успіху", - коментує Микола.

 Ліцейне життя

Микола Силенко дуже відповідально ставився до навчання. Про ліцей він відгукується лише теплими, добрими словами, а про неймовірні спогади з ліцейного життя говорить із щирою посмішкою на обличчі. Звичайно, спочатку були труднощі, але з часом звикнув до швидкого ліцейного ритму.   Як коментує випускник: "Ліцей – платформа для реалізації будь-яких ваших талантів і здібностей. Я, наприклад, у вільний від навчання час займався футболом та брав активну участь у художній діяльності. ЧОПЛ подарував мені найцінніше – друзів, з якими я і досі підтримую дружні відносини й все життя іду з ними пліч-о-пліч. Як то кажуть, дружба повз роки".

 Цікаво, що саме в ліцеї на зустрічі випускників у Миколи Силенка зав'язалися дружні відносини з дівчиною, яка згодом і стала коханням всього його життя. Окремі слова подяки випускник хоче висловити Коломієць Ганні Василівні, яка досі обіймає посаду директора навчального закладу. " Ганна Василівна особисто для мене завжди була взірцем прекрасного керівника, який знайде спосіб вийти з будь-якої непростої ситуації. Її мудрі слова завжди були влучними як і у складних адміністративних питаннях, так і в простій розмові з будь-яким учнем", - каже Микола Силенко.

 Кар'єрний шлях

Звичайно, після ліцею Микола Силенко продовжив сумлінне навчання у вишах. Одразу після ЧОПЛу вступив до Чернігівського педагогічного університету ім. Шевченка, далі навчання в Чернігівському технологічному університеті, в Київській академії управління при офісі президента, а вже після цього в Києві закінчив навчання в аспірантурі та у 2015 році захистив дисертацію. На сьогодні Микола Силенко обіймає посаду голови Чернігівської районної ради. "Так, це був досить тернистий шлях, але протягом всього періоду мені ставали в нагоді ті знання і звички, які залишись у мене ще з ліцею. Як ось, наприклад, знаходити спільну мову з людьми різного віку чи об'єднуватися з однодумцями під дахом спільної ідеї. Комунікаційність – завжди ставала мені в нагоді!", - коментує випускник.

Порада ліцеїстам

"Із власного досвіду скажу вам, ліцеїстам, що важливо не просто вірити у свою справу, а й докладати максимум зусиль задля своєї мети. У кожного з вас по-своєму складеться життя, але одне я знаю точно - ліцей стане вам у пригоді. Зверніть увагу на друзів, однокласників, які оточують вас. Адже ліцей - це хоч і маленький, але дуже цінний відрізок з вашого життя і тільки вам вирішувати, який урок з цього засвоїти", - підсумував Микола Силенко.

Підготувала Яна Немченко,
студія журналістики «Штрих»