Наталія Зубрицька, випускниця 2011 року гуманітарного профілю ліцею.
Наразі навчається в Санта Моніка Коледжі і живе в Каліфорнії. Перші чотири роки в Америці провела в Вашингтоні, столиці, а останні роки поєднує довгі подорожі світом та життя в Каліфорнії, де навчається з осені 2020 року.
Ініціаторка проєкту "Англомовна бібліотека" - збір книг англійською мовою зі всього світу. Наталя переслала до ліцею 137 книг. Тепер проєкт трансформувався у Центр читання англійською.
Основні захоплення випускниці - подорожі та книги. Вже побувала в 44 країнах світу. Кількість прочитаних книг не може назвати (настільки їх багато!).
Після ліцею навчалася в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка на перекладача мови гінді та англійської. Нині, після 7 років у США зрозуміла, що хоче здобути освіту в Америці. Наразі вона студентка Санта Моніка Коледжу, живе в Каліфорнії. Захоплення світом Наталі розпочалося з подорожей, тож і нині дівчина не забуває про них. "Відвідавши десятки країн я зрозуміла, що понад усе я обожнюю подорожувати книжками та історіями з різних епох, культур та вуст". На сьогодні в Наталі позаду півтора роки ком’юніті коледжу, далі - трансфер в університет, де на неї чекає Академія. З нею, до речі, дівчина познайомилася ще в ліцеї, коли працювала над науковою роботою в МАН. Неймовірно, правда?
Історія проєкту, який втілює Наталя, теж тривала й захоплююча. "Проєкт зародився в моїй голові кілька років тому, коли з’явилося бажання дати можливість іншим читати книжки, які змінюють життя. Книги, які, на жаль, дуже часто не перекладають українською, або які втрачають багато цінності в перекладі". Саме тоді, коли Наталя повернулася в ряди студентів, вона почала читати ще більше. Наукова література англійською, стверджує дівчина, відкриває кордони, руйнує межі. Бажання поділитися цією можливістю з іншими - подорожувати книжками, а разом з ними і культурами, епохами та історіями почало бути настільки сильним, що випускниця й вирішила спробувати зібрати гроші на книжки поміж знайомих, друзів і всіх, до кого була можливість звернутися в телефонній книзі та на просторі фейсбуку. "Я подумала, навіть якщо не вдасться, але я спробувала і моя совість чиста перед собою", - зауважила Наталя. Але, як бачимо, вийшло!
Запитуємо в Наталі, що тепер? Чи буде продовження? Випускниця зізнається, що й сама думає про це. "Після того, як я відправила коробки з книжками, прийшло усвідомлення, що є багато інших закладів, де діти могли би покращити себе і світ навколо за допомогою літератури. Наразі я в процесі осмислення, чим ця разова витівка на день народження може обернутися в майбутньому. Англійська мова відкрила мені двері в світ без меж, подарувала можливість товаришувати з людьми з будь-якого куточка нашої планети. І я вважаю, що англійська потрібна кожному громадянину майбутнього".
Наразі Наталя багато пише, читає, навчається, будує своє світобачення. За останні декілька років дівчина побувала в 44 країнах. Був період, коли п’ять місяців її дім був на двох колесах величезного кавасакі байку з дошкою для серфу, причепленою до нього збоку. "Водієм був мій хлопець, починали подорож в Лос-Анджелесі і проїхали всю Мексику й Центральну Америку". Дівчина розповідає про своє ще одне захоплення - подорожі пішки. За спиною в неї Каміно де Сантьяго (Шлях святого Якова) - це 800 кілометрів паломницького шляху на півночі Іспанії. Також похід на заході Америки, який називається Джон Мюріел Трейл - майже 400 кілометрів скрізь засніжені гори. "У 2019 я провела в наметі більше 50-ти днів, змінила безліч квартир, кімнат, будинків і солом'яних хат. За спиною декілька 10-ти денних ретритів віпасанна медитації в мовчанні в Індії й Каліфорнії. Я хочу змінити світ на краще. Я вірю, що всі люди мають право на однакові умови, на інформацію, люди заслуговують бути щасливими. Всі люди - творці. Їм потрібно зосереджуватися на своїх бажаннях і створенні життя своєї мрії".
Неймовірна історія неймовірної людини. Щороку зустрічаємося з Наталею під час Форуму випускників, офлайн чи онлайн, і щоразу дивуємося, наскільки багатогранною є ця тендітна дівчина! Будемо й надалі слідкувати за тим, як будує своє життя й формує світогляд Наталя. І крокуватимемо поруч!