Шапка

Тримаймо стрій


Педагоги ЧОПЛ протягом двох липневих тижнів брали участь у літньому оздоровчому проекті

«Фенікс» (Дизайн Я-ресурсів в умовах війни).  Проект створювався для підтримки вчителів у цей непростий час - час особливих викликів, особистих та колективних випробувань на стійкість та міцність. Збереження своєї функціональності, внутрішнього балансу, уміння справлятися із гострим та хронічним стресом, бути самопомічним, ефективним на своєму робочому місці та життєдайним для рідних та близьких – це те до чого варто прагнути завжди. А в умовах війни ці звичні уміння набувають особливої цінності та вимагають до себе особливої уваги і прикладання додаткових зусиль для їх збереження.

Саме тому цей двотижневий інтенсив і був присвячений зміцненню фізичного здоров’я та відновленню психологічних ресурсів педагогів, їх посттравматичному зростанню.

До проведення проекту «Фенікс» долучалися багато цікавих та глибоких співрозмовників: заступниця директора та методистка НМЦПССОЧО Ірина Грищенко, Ірина Лісовецька із семінаром « Формування навичок стресостійкості особистості в умовах війни»; старша викладачка кафедри архітектури та дизайну середовища НУ «Чернігівська політехніка» Ганна Морозова з майстер-класом з петриківського розпису; викладачка міжнародної наукової школи Універсології Світлана Сокур із семінаром « Система оздоровлення крізь призму універсології»; історик, журналіст, військовий експерт Михайло Жирохов із розмовою про місто та містян «Чернігів – нескорене місто нескорених людей». Кожна із цих зустрічей була особливою, змістовною, корисною, плідною. Спасибі за них.

Краса природи, тепле, сердечне спілкування, спільні чаювання, творчість, спорт, змістовні зустрічі, волонтерство, - день за днем наповнювали та збагачували учасників та учасниць літнього інтенсиву. Під час тренінгових занять педагоги удосконалювали навички емоційної саморегуляції, стресостійкості, освоювали інструменти самовідновлення, психологічної самодопомоги та психолого-педагогічної підтримки учнів. Щоденна робота над собою змінювала, посилювала віру у власні сили та окрилювала. Тепер важливо не розплескати набуті ресурси, а навпаки примножити, посилити, збагатити. Адже попереду на нас чекає зустріч з учнями, які потребуватимуть нашої підтримки, опори, нашого натхненного педагогічного вогника.