Шапка

Іменним стипендіям від випускників бути! Або коротко про тих, хто здійснюватимуть мрії учнівства ЧОПЛ у новому навчальному році


За свою понад 25-річну історію нашому ліцею є ким пишатися з числа наших випускників та випускниць. Здобутки багатьох з них у науковій, мистецькій, педагогічній, соціальній, спортивній сферах стали надбанням не лише нашого регіону, а й держави в цілому. Але головний здобуток для закладу освіти – коли випускники повертаються з цікавими ідеями, проєктами, а головне  - підтримкою  учнів та учениць ліцею.

Із 2017 року ініціативу «Стипендія педагогічного визнання» фондує випускник ліцею Іван Лапа. Сама традиція стипендіальної підтримки мала продовження у формі стипендії для тих учнів чи учениць, які є кращими у вивченні англійської мови. Таких ліцеїстів підтримували протягом двох років Інна та Наталія Черевко (Приватна школа англійської мови).

У цьому навчальному році (2021-2022, авт.) у закладу освіти з’явилися три фундатори вже іменної стипендії  - для учнів гуманітарного (Іван Лапа), біолого-хімічного (Олександр Божок) та фізико-математичного (Максим Хоменко) профілів. Тож, трапилася нагода створити разом із фундаторами відповідне Положення про іменну стипендію та 1 вересня урочисто презентувати його учительству та учнівству ЧОПЛ. А поки – є можливість познайомитися з тими, хто справді є брендом ліцею і допомагають іншим стати такими. А, можливо, ще кращими!

***

Іван Лапа, випускник 2011 року гуманітарного профілю ЧОПЛ. Перший за всю історію ліцею  випускник, який прийшов до закладу освіти й запропонував надавати щомісячну стипендію учням та ученицям, яких визначить педагогічна рада як таких, хто прагнуть до саморозвитку й самовдосконалення. І робить це Іван з 2017 року.

Іван – фронтенд розробник, керівник групи програмістів DataRobot Company. Захоплюється подорожами, мотокросом, перегонами ендуро. Разом із дружиною виховують сина Івана.

Найцікавіші моменти з ліцейного життя – це свята, які спільно організовували в ліцеї. Під час навчання був доволі старанним учнем. Лише із математикою виникали питання, але загалом отримав гарний атестат. Безмежна вдячність за підтримку протягом двох років у ліцеї Галині Сердюк, яка була вихователем у нашого класу (нині – віцедиректорка з навчально-виховної роботи ЧОПЛ).

Щодо вибору своєї професії, за спеціальністю не працюю. Рекламна сфера не сподобалася, адже треба рекламувати продукт, не розуміючи, хороший він, чи ні, не нести відповідальність за нього. Набагато цікавіше створювати якісь речі, особливо, коли бачиш, що вони допомагають вирішувати складні задачі.

Останнім часом я навчаю багато дорослих людей,  які хочуть стати фронтенд розробниками. Прийшов до висновку, що студенти, у яких є діти, швидше вчаться і знаходять роботу, ніж ті, у кого немає сім’ї. Є приклади, коли мами з двома дітьми без спеціальних навичок вчили матеріал та знаходили роботу швидше, ніж молодші студенти, які вчаться в університетах. В одному з таких випадків тато з двома дітьми прийшов учитися, без досвіду знайшов першу роботу розробником в Тайланді та переїхав туди з родиною. Інша історія пов’язана з тим, як люди готуються до співбесід в facebook та google. Є спеціальні книжки та цілі курси, які допомагають вивчити весь матеріал для цих співбесід. Розробники, які хочуть пройти співбесіду в гугл, вивчають ці книжки/курси більше, ніж по пів року. При тому, що вони вже мають багато років досвіду в програмуванні. Саме тому я зрозумів, що робота над собою і цілеспрямованість завжди дають результати. Навіть, якщо навичок зовсім немає.І так майже в будь-якій сфері. Ліцей – це хороший майданчик для того, щоб самовдосконалюватися, ставити цілі й досягати їх. Ці навички обов’язково стануть у нагоді в майбутньому.

Ліцеїстам раджу насолоджуватися життям, навчатися. Звісно, у тому числі й задля того, щоб скласти ЗНО. Але воно не панацея, як і вступ до престижного вишу. Учіть англійську, вона точно згодиться. Допомагайте оточуючим, потім до вас це повернеться. Ніколи не впадайте у відчай – із будь-якої ситуації є вихід, тим більше в юному віці. Якщо ви у когось запитали пораду, то прислухайтеся до неї і спробуйте оцінити її плюси та мінуси. Порада може не збігатися з вашою думкою. А ваше сприйняття – це не завжди істина. Світ не ділиться на чорне та біле, погане та хороше, є багато інших відтінків. 

***

Олександр Божок, випускник 2010 року біолого-хімічного профілю ліцею. Операційний директор Діджитал агенства Protargeting, маркетинговий директор навчальної компанії Protargeting, займається продажами в Україні різних товарів – від іграшок до електроніки. Має хобі – гірськолижний спорт. Також захоплюється волейболом, грає на гітарі, піаніно, займається картингом. Але найбільше до вподоби все, що пов'язано з екстримом. Багато читає й проходить навчання в різних сферах життя. Щодо літературних вподобань чіткого спрямування не має – від художньої літератури, наприклад: "Анна Карєніна", до професійного навчання ("Наука з реклами" тощо). Десь в середньому прочитує 3-5 книг за місяць.

Під час навчання в ліцеї навіть не розумів, ким саме хочу бути, усвідомлення прийшло значно пізніше. Хоча й закінчив Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського", інженерно-хімічний факультет (отримав диплом бакалавра, а ступінь спеціаліста не здобував – уже займався своєю справою), за фахом не працював і не планую. Озираючись сьогодні назад, точно розумію, що ліцей дав основу – вміти вчитися. Це, напевно, найголовніше. А також відповідальність за своє життя (таке-собі «щеплення»). Дисципліна – те,  що використовую завжди, і виробилася ця звичка саме в ліцеї. Ще життєвий урок у тому, що має бути порядок в усіх сферах, у тому числі й чистота на робочому місці, і в будинку, і навколо будинку. Але основна звичка, яка залишилася – комунікабельність, прямо must have. Працює завжди і в усьому. Сьогоднішнім учням та ученицям ліцею хочу дати просту пораду: візьміть відповідальність за своє життя. У цьому вам мало хто допоможе. Чим раніше прийде усвідомлення, тим раніше будуть реальні дії. Не живіть завтрашнім днем, це деструктивна позиція. Але живіть так, ніби сьогодні від вас залежить майбутнє всього світу.

***

Максим Хоменко, випускник 2009 року, фізико-математичного профілю ліцею. Product manager в IT компанії. Відповідає за стратегію розвитку продукту та його технічну розробку. Основне захоплення – подорожі (відвідав майже 30 країн). Також займається інвестуванням, менторством у сфері IT.

Закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка, радіофізичний факультет, спеціальність «Прикладна фізика». Під час навчання в ліцеї точно не знав, чим хочу займатися, але  ліцей показав мені, що за межами зони комфорту є багато цікавого. Як  у ліцеї, так і в університеті користувався давньою стратегією – працювати  на репутацію, «залікову», щоб потім вона працювала на мене. Тепер у своїй роботі використовую цю мудрість також – лише хороші рекомендацію дають можливість працювати в кращих компаніях, працюю на перспективу. До того ж, робота дозволяє, бо що може бути крутіше, ніж створювати високотехнологічні продукти, якими користуються мільйони інтернет користувачів? Саме цим і займається product manager. Раджу ліцеїстам жити лише для себе, адже ви нікому нічого не винні. Завжди приймайте рішення самостійно (і розумійте це), як і те, що відповідальність за ці рішення також лише ваша.

***

Історії наших випускників завжди дивують. Якими різноманітними, цікавими й інноваційними є їхній життєвий та професійний вибір. Сподіваємося, вони точно надихнуть оточуючих не зупинятися, рухатися вперед і мріяти! Про все на світі!