Шапка

#ВідНОВАUA ЧОНЛ підійшла до свого завершення


Літня школа, гасло якої "Мислимо глобально, діємо локально" змогла зібрати кращі ідеї суспільно-гуманітарного щодо відновлення країни.

Сподіваємося, що ініціативи, які напрацювали учнівство природничо-математичного обов'язково знайдуть своє продовження. А інновації техніко-технологічного продовжать формувати освітній простір ліцею.

Ці зерна отримали чудовий грунт у вигляді 5 днів літньої школи. І продовжать проростати вже під час збору "Натхнення" - віримо в це й продовжуємо чекати на Перемогу.
Закриття літньої школи відбулося у форматі
Дебатів за принципом Open space. "Українці без офіційних кордонів: кроки до самоідентифікації" - основна тема дискусії, яку розвивали учні та учениці на локаціях:

- Мова - код нації, модераторка Ніна Сібіль;

- Національна історія - національна пам’ять, модераторка Олена Гринь, запрошена спікерка, випускниця 2023 року, президентка парламенту Вероніка Дем'янченко;
- Демократія: за і проти, модератор Василь Глузд;
- Інтеграція чи асиміляція: як не загубити себе, модераторка Наталія Єфименко;
- Що ми можемо запропонувати світові? Модераторка Катерина Осипенко;
- Чи є передумови тоталітаризму в Україні? Модератор Олександр Чеван.
Цікаві думки учнівства увійдуть до документального фільму "Війна цінностей", над яким працює Євроклуб ЧОНЛ у рамках проєкту "Війна за європейські цінності - обираємо свободу і демократію", що реалізується за підтримки проєкту Представництва ЄС в Україні «Інформаційна підтримка мереж ЄС в Україні». Але головна теза одна - відбудова України буде! І від нас залежить, якою стане країна після перемоги. Уже сьогодні слід розуміти, яку сферу, нішу оберуть наші учні й учениці і працювати в цьому напрямку як над собою, так і над країною