Шапка

Відбулася презентація документального фільму "Війна цінностей" у рамках проєкту «Війна за європейські цінності – обираємо свободу і демократію!», що реалізується євроклубом ліцею


Проєкт євроклубу «Війна за європейські цінності – обираємо свободу і демократію!» має на меті показати європейські цінності,

що об'єднують людей, які багато років протистоять російській агресії: волонтерів, військових, українців, які втратили будинки в результаті обстрілів. Вони всі мають єдину мету – зберегти Україну і її європейський вектор. Результат проєкту – створення документально фільму «Війна цінностей», який учні й учениці ліцею презентували 7 листопада.

Фільм зібрав свідчення людей щодо цінностей, які відстоюють сьогодні українці на полі бою - цінностей цивілізованого світу. Водночас – продемонстрував злочини, які коїть росія.
До відкритого показу долучилися представниці Освітній дім прав людини в Чернігові / Human Rights House in Chernihiv - Олена Кобяк, адміністративна менеджерка Дому та Галина Калініна, яка займається документуванням воєнних злочинів. Під час обговорення вони зауважили, що основна мета документування - притягнути країну-агресорку до відповідальності. А ще - зберегти ці факти в історичній пам'яті українців.
Регіна Гусак та Оксана Свириденко, представниці волонтерського центру Чернігівського навчально-реабілітаційного центру √2 з перших днів війни організували польову кухню, яка підтримувала життя містян - і військових, і цивільних у найнебезпечніших умовах. Нині вони допомагають родинам з дітьми, людям з інвалідністю,іншим вразливим групам населення.
Оператор і творчий натхненник фільму - Роман Закревський. Саме його фото зруйнованого дому на Чорновола облетіло весь світ, потрапивши на обкладинку The New York Times.
Із 2014 року, після Євромайдану, окупації Криму та згодом Донбасу, постала інша Україна, єдина українська нація. Після повномасштабного вторгнення завершується її об’єднання навколо ідеї європейської ідентичності України, хоч і жахливим способом. Дякуємо всім причетним до створення фільму й реалізації проєкту в цілому. Павлу Солодовнику й Челайн - CheLine.com.ua за інформаційну підтримку, а Представництву ЄС в Україні за фінансову, освітню, менторську підтримку проєкту, що так потрібний сьогодні.
Проєкт реалізується за підтримки проєкту Представництва ЄС в Україні «Інформаційна підтримка мереж ЄС в Україні»