Шапка

Третій день літньої школи #ВідНОВАUA позаду


Учнівство І суспільно-гуманітарного впевнено крокують Назустріч європейським цінностям і сьогодні познайомилися з демократією.

Відвідали Чернігівський історичний музей імені В.В. Тарновського й занурилися в історію нашої країни від дохристиянських часів і досьогодні. Переглянули виставку «Історичні замальовки. Multum in parvo / велике в малому». Представлені на виставці експонати розповідають про українську державність часів Русі та доби Козаччини, про мультикультурні зв’язки українців, про розвиток і обстоювання національної ідеї в ХIХ сторіччі. Пожвавлюють виставку меморії українських достойників та інтелектуалів, якими славиться колекція Василя Тарновського.
Інша виставка, яку відвідали учні й учениці - “Рашизм=Фашизм (Чернігів у 1941–2022 роках)”. Це перша спроба на прикладі історії Чернігова показати, що повномасштабне вторгнення військ російської федерації в Україну і початок чергового етапу російсько-української війни продемонструвало антилюдяну сутність держави агресора. За ідеологією, її змістом, методами і наслідками втілення – світ побачив фашизм нацистської Німеччини часів Другої світової війни.
Юні дослідники й дослідниці розвитку демократії в Україні продовжили свої пошуки під час театралізованої екскурсії в історичній частині міста - Чернігівському Валу. "Магдебурзьке право: 400 років самоврядування Чернігова" - цьому була присвячена мандрівка від Олексія Ященка Oleksii Yashchenko. Надзвичайно вдячні за історичний екскурс в історію.
Друга половина дня була присвячена творчому пошуку себе. Майданчик вільних людей запропонував учнівству творчі локації:
- Сальса - танець з відчуттям свободи
- Спорт для всіх
А на завершення дня - Книжкове рандеву від літературознавиці Олександри Гашпар.