Шапка

Як стати успішним адвокатом «для людей». Історія випускника ЧОПЛ Володимира Лопатки


Володимир Лопатка, випускник 2010 року гуманітарного профілю ліцею.  

У 2015 році закінчив з відзнакою Інститут підготовки кадрів для органів прокуратури України при Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого, отримавши при цьому повну вищу освіту за спеціальністю "Правознавство" та кваліфікацію магістра з права.

Професійну діяльність розпочав у 2015 році в якості помічника адвоката в Чернігові. На початку 2018 року успішно склав кваліфікаційні іспити, отримав Свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю та прийняв присягу адвоката. Заключив контракти на надання безоплатної правової допомоги з Чернігівським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги та Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області.

Має хобі – футбол. Наразі з  «Кварцем» (так називається місцева команда) беруть участь у розіграші чемпіонату Чернігова з футболу в форматі 8х8, а також разом зі збірною адвокатів Чернігівської області – у цьогорічному розіграші Кубку національної асоціації адвокатів України.

Одружений, виховує доньку.

Спеціальність, яку отримав. Напевно ще з середніх класів я бачив себе в якості юриста, але в різних статусах: прокурор, слідчий, адвокат, суддя. Однак всі ці професії юридичні, тож кардинальних змін в моїх поглядах на майбутнє за час навчання в ліцеї не було.

Якщо широко дивитися на поняття спеціальності, то я працюю за фахом, адже вивчився на юриста. Однак моя спеціалізація при навчанні була зовсім іншою. Адже навчавсь на факультеті, який здійснював підготовку кадрів для органів прокуратури, а зараз я працюю адвокатом.

Здебільшого моя робота пов'язана з представництвом інтересів юридичних та фізичних осіб у судах, але також я надаю й інші послуги, серед яких консулютування, написання різноманітних заяв та договорів, юридичний супровід угод з нерухомістю, абонентське обслуговування юридичних осіб та ФОПів при здійсненні ними підприємницької діяльності.

У цьому році велику кількість своєї роботи я приділив допозі учасникам бойових дій, інвалідам війни, колишнім в’язням концтаборів та сім'ям загиблих військовослужбовців, адже держава щорічно не доплачує таким категорія осіб від 5 до 15 тисяч гривень допомоги, яку повинна платити. І це при тому, що ці громадяни ризикували своїм життям та здоров'ям для забезпечення мирного неба у нас над головами.

Роль ліцею у формуванні професіонала. На мою думку ліцей жодним чином не може вплинути на формування професіоналізму в тієї чи іншої людини. Це трохи не той вік, коли формуються професійні якості. Ліцей більше впливає на формування особистості.

Адже кожного з нас так чи інакше формує досвід пережитих проблем, перешкоди, які долаємо кожного дня, спілкування з людьми, які нас оточують. А коло спілкування у ліцеї – краще не придумати. Якщо мова йде про учнів, то це кращі діти зі всієї області, а викладачі – професіонали своєї справи, які працюють не тільки в ліцеї, а ще викладають у провідних вишах та мають наукові ступені.

Життєві уроки з ліцею. Є декілька життєвих уроків, які я отримав за час навчання в ліцеї. Зокрема, ліцей навчив мене бути впевненим у своїх силах та приймати відповідальність за свої вчинки. Також, зважаючи на велику конкуренцію всередині колективу, я зрозумів, що для того, щоб бути на вершині, або хоча б наближеним до вершини, недостатньо бути просто обдарованим чи розумним. Необхідно постійно рухатися вперед, адже як тільки ти зупинишся – тебе на шаленій швидкості обжене велика кількість людей.

Для сучасних ліцеїстів у мене лише одна порада – насолоджуйтеся кожною секундою,  проведеною в ліцеї, та цінуйте друзів, яких здобудете в цих стінах. Але й не забувайте, що ліцей – ваш трамплін у доросле життя, тож скористайтеся ним правильно.