Шапка

Метаморфози світу Альони Колочко (Лаєвської)і світ бренду «METAMORFOZA»


«Альона. 32 роки. 27 країн. 2 вищі освіти. Мама. Дружина. Донька» -

саме так говорить про себе Альона Колочко (Лаєвська), випускниця 2006 року гуманітарного профілю ліцею. Наразі Альона в декретній відпустці -  має двох маленьких синочків.. Останні 5 років проживає в Ізраїлі. Розвиває власний проєкт брендованих вишиванок «METAMORFOZA». Створила колекцію сорочок і суконь для вчителів ліцею зі стилізованим логотипом. Щодо хобі Альона сміється: «Мови, подорожі, спорт, книги, підлогу намити, щоб блищала - все, як у людей».

ПІСЛЯ НАВЧАННЯ У ЧОПЛ продовжила педагогічний напрям - закінчила ЧНПУ імені Т.Г.Шевченка (нині – Національний університет «Чернігівський колегіум імені Т.Г. Шевченка») за спеціальністю англійська мова, а трохи згодом - отримала диплом психолога у тому ж виші. Працювала кілька років у школі вчителем англійської мови, далі перейшла працювати в бізнес, а згодом (після переїзду) відкрила власну справу.

НАЙЦІННІШИЙ ДОСВІД ЛІЦЕЮ – це «година здоров’я» (я її терпіти не могла), нічні куратори та ранній відбій. Все це навчило мене розтягувати 24 години та робити неможливе можливим. І окремо - уроки етикету: завжди почуваю себе впевнено на ділових обідах та прийомах, завдяки здобутим знанням.

100500 РАЗІВ змінювала спеціалізацію й напрямки роботи, однак завжди кажу, що, у першу чергу, я вчителька й пишаюся цим. Найкрутіша професія в світі.

МАЮ ЖИТТЄВІ ІСТИНИ: «Ти ніколи не помилишся, якщо вчиняєш правильно». «Немає нічого неможливого для людини, у якої є сила волі». «НІКОЛИ не лускати насіння».

ЛІЦЕЙНІ ЗВИЧКИ, ЯКІ МАЮ СЬОГОДНІ - це дисципліна. Уміння іти до кінця. Наполегливість. Прагнення до саморозвитку та самопізнання. Самостійність. Уміння розраховувати тільки на себе.

НАЙВАЖЛИВІШИЙ ПРОЄКТ - сім’я та діти. Переїзд до іншої країни - найтупіший та найсміливіший проєкт. Залишити класну роботу та налагоджене життя, щоб довести собі, що ти можеш більше – так-собі рішення, але я не шкодую. Найуспішніший проєкт - це щоденна робота над собою. Найдушевніший проєкт – METAMORFOZA. Це про любов, самореалізацію та про те, як не «звихнутися» в декреті в умовах карантину.

METAMORFOZA - це спроба втечі від реальності. Під час тотального карантину, коли ми не могли виходити навіть із дому на відстань 100 метрів, я просто почала втрачати здатність витримувати нову реальність. Тому треба було терміново креативити. Так я вирішала зробити собі кілька вишиваних сорочок, щоб відволіктися. Максимально ексклюзивні, а головне - психоделічні (відображали реальність). А потім виявилося, що це подобається іще комусь, окрім мене. І все, процес було вже не спинити. Ось так METAMORFOZA, яка спочатку задумувалася, як «перевтілення» традиційної вишитої сорочки у більш сучасну, стала також моїм власним перевтіленням із мами, втомленої декретом, у творчу, натхненну людину, готову прокидатися о 4 ранку, бігти на кухню і, поки усі сплять, вигадувати щось нове, замальовувати, створювати красу, а потім «літати» від результату.

ПОРАДИ СУЧАСНИМ ЛІЦЕЇСТАМ ПРОСТІ, за Стівом Джобсом: «Stay hungry. Stay foolish» - завжди прагнути, рухатися вперед, не боятися чогось не знати, питати, пробувати, лажати, пробувати знову і, врешті, точно знайти те, що до душі, а не думати про те, що «скажуть люди».

Альона стала спікером онлайн форуму  випускників у лютому 2021 року. Публікуємо також відеозапис її розповіді про власний досвід, життєві цінності та мрії: https://youtu.be/xWlbfYyxERI

А фільм про бренд ліцею – вишиванки для вчителів ви зможете переглянути ось за цим покликанням: https://www.youtube.com/watch?v=5oJxAz6Nhyw