Шапка

Чернігівський обласний педагогічний ліцей набуде статусу «наукового»

Суспільне Чернігів

Чернігівський обласний педагогічний ліцей набуде статусу «наукового» - YouTube

З академічного у науковий. Обласний педагогічний ліцей для обдарованої сільської молоді розраховує піднятися на одну сходинку в ієрархії. Заклад пройшов перевірку у рамках реформи освіти та відповідає вимогам наукового ліцею. Тож зараз для зміни статусу готує документи до Облради.

Зараз Чернігівський обласний педагогічний ліцей посідає перше місце у Чернігові і 107-ме в Україні за результатами ЗНО. Працює – за принципом академічного ліцею. Саме так з наступного року у Чернігові почнуть працювати і 4 школи, які навчатимуть 9-12 класи.

«Ми співпрацюємо з технологічним університетом, маємо укладену угоду на рівні МОНу із Національним університетом «Чернігівський колегіум», – розповідає директорка ліцею Ганна Коломієць.

Співпраця із вищим навчальним закладом – одна із вимог для наукового ліцею. Такому статусу їх педагогічний відповідає давно, каже директорка.

«По положенню треба мати 5% навчальних занять, які забезпечуються науковцями. У нас – 23%».

Змінивши статус на науковий, ліцей змінить і програму навчання.

За словами директорки, основним видом діяльності закладу стане науково-проектна та науково-дослідницька робота. Буде підсилене вивчення іноземної мови. Теоретичні курси будуть об’єднуватись.

З 1994 року академічний ліцей пропонує профільне навчання для учнів 10-х та 11-х класів, що приїхали здебільшого з сіл та селищ. Він має три профілі: гуманітарний, фізико-математичний, біолого-хімічний. Для гуманітаріїв природничі науки об’єднали в один курс.

При набутті статусу наукового, профільних напрямків навчання стане більше, каже директорка.

«Ми бачимо доцільність введення технологічного профілю. В першу чергу це програмування, ІТ-технології. По-друге, бачимо, що нам треба вводити бізнесовий курс».

Зараз у ліцеї навчається 180 учнів. З міст сюди вступило 13 старшокласників – це 7.6%.

«Зараз переваги віддаються дітям із сільської місцевості. Якщо Чернігівський обласний ліцей змінить свій статус, вектор розвитку ліцею дещо зміниться, оскільки акценти будуть віддані саме тим дітям, які зорієнтовані на наукову роботу», – сказала заступниця директора ліцею Галина Сердюк.

Наразі заклад готує документи на зміну статусу до Облради. Якщо вона їх затвердить, у вересні ліцей набиратиме учнів, як науковий.